اسب مسابقه ای که هر کیلومتر را فقط چند ثانیه تندتر می دود و برنده میشود، دو برابر بیشتر از دیگر اسب های مسابقه و چند برابر اسب های معمولی می ارزد. در بین اسب های مسابقه ای نیز فرق بین خوب و عالی اندکی تلاش بیشتر است.

اگر بخواهم مثالی در لیدرشیپ برایتان بزنم،

مثال بالا بهترین مثالی است که می توان در کسب و کارها بکار برد. همه برای رزق و روزی تلاش می کنیم، همه از قوانین ثابتی برای کسب روزی استفاده می کنیم. اما برخی متفاوت تر برخورد می کنیم و فرق مان فقط و فقط اندکی تلاش بیشتر است.

اندکی تفکر!

باز می خواهم فراتر از قوانین برخورد کنم. در بین کسب و کارها، فقط و فقط اندکی هستند که لیدرشیپ را در سیستم خود پیاده سازی نموده اند. آن موقع است که سیستم لیدرشیپ آنها مانند یک اسب اصیل شناخته می شود.

آن ها آمده اند که بمانند و هدفشان الزاما پول نیست.

یک مثال بارز از این سازمان ها، گوگل ( GOOGLE ) است. در هنگام راه اندازی گوگل، تمامی اعضا بصورت شبانه روز و عاشقانه کار می کردند. در نهایت هدف نهایی گوگل را شکل دادند. آن هم در زمانی که یاهو ( YAHOO ) در اوج قدرت بود.

در یک برنامه خبری که از دو صاحب کسب کار مواد خوراکی دعوت به عمل آمده بود، صاحب کسب و کار شیرین عسل با چنان انرژی مثبتی با تمام مشکلات دهه اخیر صحبت می کرد که مرا ترغیب کرد به دو شعب این برند محبوب سری بزنم. به جرات می توانم بگویم برخورد کارکنان هردو شعبه گرم، صمیمی و مشتری مدار گونه صورت گرفت.

اغلب مدیران کسب و کارها دارای طرز فکری غلط هستند. چراکه فکر می کنند که رهبری کسب و کار باید بر روی فروش محصولاتشان مستقیما تاثیر بگذارد. یا فروش شرکت آن ها را در ماه اول دو چندان نماید.

نجیب ترین اسب های اصیل مسابقه نیز نیازمند مربی و سوارکاری ماهر و خبره می باشند. از همه مهمتر خلق  حس همکاری بین سوارکار و اسب است.

مربی اسب های مسابقه ای به گونه ای خاص آن ها تربیت می کند. در مدت زمانی محدود تربیت انجام می شود. به هر سوارکاری اجازه نمی دهند که سوار او شود. پروسه تمرین را فقط و فقط و فقط با یک سوارکارحرفه ای طی می کنند.

لیدرشیپ !

لیدرشیپ یعنی تاثیرگذاری. هر چه این تاثیرگذاری عمیق تر باشد، بی شک موفقیت بالاتر می رود. در نتیجه همه اعضا با دل و جان برای خلق هدفی تلاش می کنند.

شاهد برخی از برندها در ایران هستم که اصیل و نجیب برخورد می کنند. خوشحالم که مشاوره لیدرشیپ برخی از آن ها را بر عهده دارم.

با آرزوی موفقیت برای تمامی برندهای نجیب.

امیدوارم از این مطلب ساده لذت برده باشید و از دیگر بخش های آقای الفبا نیز دیدن بفرمایید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.7 / 5. شمارش آرا: 3

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.